penzion ZOOM
 
Albrechtice v Jizerských horách
Penzion Zoom » Jizerské hory » Albrechtice v Jizerských horách

Albrechtice v Jizerských horách

Penzion ZOOM poskytuje příjemné a kvalitní ubytování  přímo v obci Albrechtice v Jizerských horách.

První písemná zpráva o obci Albrechtice v Jizerských horách pochází z roku 1674. Obec Albrechtice v Jizerských horách nachází v nadmořské výšce 610 metrů. Na území žije 326 obyvatel. V okolí obce Albrechtice v Jizerských horách je možnost navštívit unikátní zbytky protržené přehrady, k jejímuž protržení došlo v roce 1916.

Albrechtice v Jizerských horách Albrechtice v Jizerských horách

Obec Albrechtice v Jizerských horách se nachází v údolí mezi horou Špičák a Mariánskou horou. Byla založena rodem Des Fours kolem roku 1670. Její jméno je odvozeno od dědice panství Smržovka, který se jmenoval hrabě Albrecht Maxmilián Anton.

Od roku obec Albrechtice v Jizerských horách 1975 se rozvíjí i podmínky pro běžecké i sjezdové lyžování. Byla vybudována nová sjezdovka včetně vleků a v roce 1980 se na Špičáku uskutečnily závody evropského poháru žen.

Albrechtice v Jizerských horách Albrechtice v Jizerských horách
Běh na lyžích má v našem regionu dlouholetou tradici a nejeden vynikající reprezentant v bílé stopě vyrostl právě na zdejších tratích. V posledních desetiletích však v běhu na lyžích nachází zálibu stále větší množství turistů a sportovců všech věkových skupin. Desítky kilometrů lesních silniček a cest bývají protkány jejich stopami.

V zimním středisku Špičák se nachází 6 lyžařských vleků o celkové délce trati 4 800 m s max. převýšením 279 m.

Během posledního desetiletí se Jizerské hory staly ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech, které představují současný trend aktivní rekreace.

CZ | EN